mgr Jakub Koterba

Magister sztuk muzycznych, pianista. W 2017 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Waldemara Andrzejewskiego oraz dr hab. Joanny Marcinkowskiej.

Zatrudniony od 2016 roku w Poznańskiej Akademii Muzycznej jako akompaniator, a także nauczyciel fortepianu dla specjalności edukacja muzyczna i dyrygentura chóralna.
Zafascynowany chóralistyką od pierwszych prób w szkole muzycznej. Od tego czasu ciągle aktywnie zaangażowany w życie artystyczne chórów. W 2015 roku został zatrudniony w Chórze Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu jako pianista akompaniator. Z zamiłowania do tej dziedziny, postanowił się rozwijać dodatkowo na kierunku: dyrygentura, specjalność: dyrygentura chóralna.

Aktywnie prowadzi działalność koncertową z chórami oraz zespołami kameralnymi, ale grywa również koncerty solo. Od 2017 roku zaangażowany w Festiwal „Polonijna Akademia Chóralna”.
W 2019 roku zdobył nagrodę „The Best Musician” na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Chorus Inside Croatia” za akompaniament.